INFORMACJE DLA SPONSORÓW I CRO

Ośrodek Badań Klinicznych

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie w zakresie badań klinicznych współpracuje z jedną najszybciej rozwijających się w branży organizacją zajmującą się zarządzaniem oraz prowadzeniem projektów badawczych, firmą KO-MED Centra Kliniczne.

KO-MED Centra Kliniczne to nowoczesna, prężnie działająca i stale rozwijająca się sieć ośrodków badań klinicznych własnych oraz partnerskich, działająca na rynku polskim od ponad 20 lat. W jej ośrodkach przeprowadzone zostało ponad 100 badań klinicznych od II do IV fazy, głównie z zakresu: alergologii, chirurgii, dermatologii, diabetologii, gastroentorologii, kardiologii, nefrologii, neurologii, onkologii, ortopedii, pulmonologii, reumatologii, szczepionki, urologii czy chorób metabolicznych.

Ośrodki Badań Klinicznych KO-MED gwarantują wysoką jakość, efektywność oraz bezpieczeństwo prowadzonych badań. Za obszar zarządzania, administracji oraz wsparcia medycznego odpowiada wyspecjalizowana struktura organizacyjna w skład której wchodzą doświadczeni koordynatorzy, asystenci medyczni, administratorzy danych oraz pielęgniarki i laborantki. Ośrodki KO-MED wielokrotnie otrzymywały status „high recruiter”, a prowadzony monitoring oraz audyty wykazywały najwyższą jakość w realizowanych projektach badawczych.

Do korzyści wynikających ze współpracy z KO-MED należy zaliczyć przede wszystkim:

• niższe koszty uruchomienia i prowadzenia badania

• scentralizowane kontraktowanie umów

• zarządzanie procesowe badaniem klinicznym

• standardy i procedury stanowiskowe

• doświadczony i stale szkolony personel medyczny i administracyjny

• dedykowany Dział Startup (jeden punkt kontaktowy od oferty do SiU)

• wewnętrzny audyt jakościowy

• wielopoziomowy system rekrutacji pacjentów

• system organizacji i zarządzania efektywnością oparty na innowacyjnej platformie IT

Dzięki lokalizacji na terenie szpitali, ośrodki KO-MED dysponują dostępem do wysokiej jakości sprzętu diagnostycznego oraz laboratoryjnego przez 24/h. Posiadają całodobowo monitorowane i dedykowane archiwa na dokumentację medyczną, zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem oraz procedury i systemy chroniące przed utratą zgromadzonych danych. Standardem wyposażenia ośrodków KO-MED jest wysokiej klasy certyfikowany sprzęt medyczny i biurowy:

• aparaty EKG

• lodówki i zamrażarki z monitoringiem temperatury i powiadomieniem SMS

• wirówki, w tym z chłodzeniem

• wagi lekarskie ze wzrostomierzem

• aparaty do pomiarów RR

• USG

• zestaw do prób wysiłkowych

• Holtery EKG i RR

• sprzęt reanimacyjny

• pompy infuzyjne

• możliwość wielodniowych pobytów pacjentów

• monitorowane łóżka szpitalne

Firmy farmaceutyczne oraz CRO zainteresowane prowadzeniem badań klinicznych w ośrodkach sieci KO-MED Centra Kliniczne zapraszamy do kontaktu z Działem Startup pod numerem telefonu +48 533 691 047 jak również za pośrednictwem poczty elektronicznej feasibility@komed-ck.pl.