Przejdź do treści
KOMED
Unia Europejska - flaga
Otwórz okno modalne
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących

Wsparcie z Enei Elektrowni Połaniec i Fundacji Enea

Ambulans oraz wsparcie finansowe na zakup sprzętu endoskopowego na potrzeby oddziału urologicznego otrzymał Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie od Enei Elektrowni Połaniec i Fundacji Enea.

Samochód został dodatkowo doposażony przez szpital między innymi w defibrylator z respiratorem, nowoczesne nosze i deskę ortopedyczną oraz pompę infuzyjną. Karetka z całym wyposażeniem warta jest około 200 tys. zł. Z kolei kwota wsparcia zakupu sprzętu endoskopowego wynosi 70 tys. zł.

Ambulans z pełnym wyposażeniem i nowy specjalistyczny sprzęt przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu staszowskiego. To też gwarancja świadczeń medycznych na najwyższym poziomie.

Nowe wyposażenie szpitalne przysłuży się skuteczniejszemu leczeniu pacjentów, poprawie dostępu do diagnostyki i leczenia schorzeń w obrębie układu kielichowo – miedniczkowego. Poprawi także komfort pracy personelu, ale również zwiększy bezpieczeństwo pacjentów. Z kolei przekazany szpitalowi ambulans pozwoli na zapewnienie szybkiej i fachowej pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia.

Fundacja Enea, działająca w Grupie od ośmiu lat, aktywnie wspiera lokalne społeczności, realizując na ich rzecz projekty z zakresu edukacji, bezpieczeństwa, sportu, ochrony środowiska i ekologii, promocji zdrowia i dbania o dobrostan psychiczny. W sytuacji zagrożenia epidemicznego wielokrotnie udzieliła pomocy finansowej i rzeczowej, wspierając kilkadziesiąt placówek medycznych i działań w ramach walki ze skutkami pandemii.

 

Zdjęcia: Paulina Majczak

    Wsparcie z Enei Elektrowni Połaniec i Fundacji Enea - 1
    Wsparcie z Enei Elektrowni Połaniec i Fundacji Enea - 2
    Wsparcie z Enei Elektrowni Połaniec i Fundacji Enea - 3
    Wsparcie z Enei Elektrowni Połaniec i Fundacji Enea - 4
    Wsparcie z Enei Elektrowni Połaniec i Fundacji Enea - 5