Staszowski szpital w wieku średnim

Szpital Powiatowy w Staszowie ma 40 lat. Z tej okazji zorganizowano uroczystości jubileuszowe. Były one okazją do przypomnienia najważniejszych działań, które przyczyniły się do rozwoju placówki.

Dyrektor Marek Tombarkiewicz stwierdził, że  w ostatnich ośmiu latach, suma nakładów na wyposażenie lecznicy wyniosła ponad 45 mln zł. Wśród ważniejszych inwestycji wymienił budowę nowego pawilonu z blokiem operacyjnym i pracowniami endoskopowymi, utworzenie Ośrodka Badań Klinicznych oraz kilku nowych oddziałów: rehabilitacji neurologicznej i geriatrii.

Dyrektor dodał, że szpital nie ma już problemów z wyspecjalizowaną kadrą, ostatnio zatrudniono nowych lekarzy i pielęgniarki. Coraz więcej studentów medycyny decyduje się na odbycie praktyk w Staszowie, po których zostają w tej placówce.

Podczas uroczystości jubileuszowych, około 30 pracowników szpitala o najdłuższym stażu otrzymało odznaczenia i nagrody.

Źródło:

www.radio.kielce.pl