Nowy sprzęt w szpitalu w Staszowie

Aparat Video EEG do diagnozowania m.in. zaburzeń snu oraz nowe urządzenie do znieczulania chorych zamierza kupić dyrekcja szpitala w Staszowie.

Marek Tombarkiewicz – szef lecznicy mówi, że nowy aparat do znieczulania ma zastąpić stary. Urządzenie trafi na nowo tworzone stanowisko na ginekologii.

Natomiast aparat Video EEG będzie wykorzystywany do wykonywania badania EEG oraz badań polisomnograficznych, dzięki którym możliwe jest diagnozowanie zaburzeń snu.

Chcemy zajmować się tymi problemami kompleksowo – tłumaczy Marek Tombarkiewicz i dodaje, że specjaliści ze staszowskiego SPZZOZ będą najpierw szukać przyczyny kłopotów u pacjenta, a później ewentualnie proponować mu leczenie laryngologiczne.

Wartość sprzętu to około 100 tysięcy złotych.

Zakup aparatu do znieczulenia sfinansuje miasto. Natomiast Video EEG zostanie kupione dzięki pomocy sponsora: Grupie Azoty, która pomogła już w wyposażeniu szpitalnej otorynolaryngologii w nowoczesny sprzęt.

Źródło:

www.wrota-swietokrzyskie.pl