Nowoczesne karetki dla Zespołów Ratownictwa Medycznego SPZZOZ w Staszowie

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie informuje, iż w dniu 30 września 2024 roku roku została podpisana umowa na realizację zadania pn.: "Zakup Ambulansów wraz z dodatkowym wyposażeniem dla Zespołów Ratownictwa Medycznego SPZZOZ w Staszowie”.

Fundusze na realizację zadania otrzymano w ramach dofinansowania z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia. Kwota dofinansowania to 1 200 000zł.

Celem realizacji projektu jest zakup fabrycznie nowych ambulansów medycznych z wyposażeniem w celu wymiany posiadanych ambulansów o roku produkcji 2017 i starszych, posiadających przebieg co najmniej 250 tyś km.

Dzięki inwestycji, dwa nowe ambulanse medyczne wraz z wyposażeniem zastąpią te mocno już wyeksploatowane. To ważny krok w zapewnieniu odpowiednich środków transportu medycznego dla naszego regionu. Ambulanse wykorzystywane będą w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego.

Ambulanse wyposażone będą w min. wideolaryngoskopy, urządzania do bezpiecznego oczyszczania powietrza w karetce, urządzenia do przenoszenia pacjenta siedzącego z systemem trakcyjnym umożliwiającym zsuwanie pacjenta po schodach, nosze z systemem wspomagania podnoszenia, opuszczania oraz załadunku noszy, ssaki akumulatorowo-sieciowe, plecaki reanimacyjne, zestawy szyn, deski ortopedyczne dla dorosłych, resuscytator silikonowy dla dorosłych, pompy infuzyjne strzykawkowe, termometry elektroniczne, ssaki nożne.

SUBFUNDUSZ MODERNIZACJI PODMIOTÓW LECZNICZYCH WYODRĘBNIONY Z FUNDUSZU MEDYCZNEGO

Nazwa zadania: DOFINANSOWANIE SYSTEMU PRM W ZAKRESIE ZAKUPU AMBULANSÓW WRAZ Z DODATKOWYM WYPOSAŻENIEM DLA ZRM

Kwota dofinansowania: 1 200 000 zł

Całkowita wartość zadania: 1 847 919 zł