40 lat minęło

W dniu 27 maja br., staszowski szpital obchodził 40-lecie swojej działalności. Z tej okazji w auli Zespołu Szkół w Staszowie odbyła się uroczysta akademia z udziałem lekarzy i pielęgniarek, a także zaproszonych gości w osobach: wojewody świętokrzyskiego Bożentyny Pałki-Koruby, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierza Kotowskiego, przedstawiciela instytucji klasyfikacyjnej Polskiego Rejestru Statków Dariusza Hejmeja, członków Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Izydora Grabowskiego i Marka Strzały, starosty staszowskiego Michała Skotnickiego, wicestarosty Tomasza Fąfary, burmistrza miasta i gminy Staszów Leszka Kopcia, zastępcy burmistrza dr Ewy Kondek, burmistrza miasta i gminy Osiek Rafała Łysiaka, a także wójtów, radnych oraz przedsiębiorców z terenu powiatu staszowskiego.

Uczestników spotkania powitał i okolicznościowy referat podsumowujący pracę i dokonania Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie wygłosił dyrektor tej placówki dr n. med. Marek Tombarkiewicz. Podniosłym momentem uroczystości było wręczenie szpitalowi, na ręce starosty staszowskiego Michała Skotnickiego i dyr. Marka Tombarkiewicza dwóch certyfikatów, czego dokonał przedstawiciel PRS S.A. Dariusz Hejmej. Certyfikaty dotyczyły: świadczenia kompleksowych usług medycznych z zakresu ochrony zdrowia oraz przygotowania i dystrybucji posiłków dla pacjentów.

Uhonorowano także zasłużonych i długoletnich pracowników personelu medycznego, administracyjnego i technicznego szpitala. Złotym medalem ,,Za długoletnią służbę” wyróżniono: Zofię Bucką, Mirosławę Jastrząb i Annę Kwiecień. Odznakę honorową ,,Za zasługi dla ochrony zdrowia” otrzymali: Jolanta Adamczyk, Anna Bińkowska, Jolanta Chwazik, Grażyna Florys, Andrzej Fołta, Lucyna Gądek, Urszula Górnacka, Zdzisław Janus, Wiesława Kaczmarczyk, Urszula Krześ, Barbara Mikula, Alicja Najmowicz, Lech Najmowicz, Grażyna Sauczek, Anna Sikora, Barbara Skowron, Danuta Skórska, Urszula Sobczyk, Halina Sobieniak, Teofila Stępień, Elżbieta Strojna, Zofia Śmieszek, Alicja Wciślik i Ryszarda Zalewska. Wyróżnienia dyrektora SPZZPZ w Staszowie otrzymali: Edward Grabowski, Janusz Janik, Urszula Szpak-Kędziora, Dorota Sternik, Marianna Lipa i Marianna Kos.

Na ręce dyrektora Marka Tombarkiewicza złożono szereg życzeń i gratulacji, a w części artystycznej wystąpiła Orkiestra Hut Szkła Gospodarczego prezesa Tadeusza Wrześniaka.

Źródło:

www.staszowski.eu