Przejdź do treści
KOMED
Unia Europejska - flaga
Otwórz okno modalne
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących
SZPITAL AKREDYTOWANY PRZEZ MINISTRA ZDROWIA
certyfikat jakości iso Federacja szpitali szpital przyjazny kombatantomkontakt

Wsparcie dla Oddziału Dziecięcego

Ponad 7 milionów złotych łącznie dofinansowania unijnego otrzymają trzy szpitale z województwa świętokrzyskiego na świadczenie opieki zdrowotnej w zakresie neonatologii i pediatrii.
Szpital w Staszowie na projekt „Poprawa dostępu do wysokiej jakości opieki pediatrycznej poprzez przebudowę i doposażenie Oddziału Pediatrii Szpitala w Staszowie” otrzyma niemal 1,5 miliona złotych. Z kolei Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu otrzyma prawie 1,3 miliona na remont i zakup sprzętu medycznego dla oddziału pediatrycznego z pododdziałem kardiologii i oddziału neonatologii. Prawie 4,3 miliona otrzyma natomiast Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka – Szpital Specjalistyczny w Kielcach. Środki pochodzą z Regionalnego programu Operacyjnego, Zarząd Województwa podjął już uchwałę przyznającą wsparcie.


Źródło:

http://leliwa.pl/sandomierz-staszow-duze-wsparcie-dla-pediatrii/

http://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/item/3458-jednoetapowy-konkurs-zamkniety-nr-rpsw-07-03-00-iz-00-26-263-19-w-ramach-europejskiego-funduszu-rozwoju-regionalnego-w-ramach-osi-priorytetowej-7-sprawne-uslugi-publiczne