Neurologiczny i Udarowy

Oddział swoim zasięgiem obejmuje rejon zamieszkały przez około 100 000 ludzi. Rocznie hospitalizowanych jest około 900 pacjentów. Diagnozowani i leczeni są wszyscy chorzy z objawami uszkodzenia układu nerwowego, ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyniowych mózgu, padaczek, stwardnienia rozsianego, chorób zwyrodnieniowych, bólów kręgosłupa.Sale chorych są przystosowane do wczesnej rehabilitacji poudarowej i wyposażone w zmiennociśnieniowe materace przeciwodleżynowe.

Do dyspozycji Oddziału są stali konsultanci: internista, kardiolog, specjalista rehabilitacji medycznej, anestezjolog, chirurg, laryngolog, ortopeda. Oddział współpracuje z Ośrodkiem Rehabilitacji Dziennej, znajdującym się w tym samym szpitalu.

Do dyspozycji pacjentów z udarami jest również:

• Pracownia Rtg badania rtg i badania USG -Doppler
  • Badania obrazowe TK, MRI /Ostrowiec Świetokrzyski/Kielce
  • Pracownia EEG

Po leczeniu szpitalnym pacjenci obejmowani są opieką w Poradni Neurologicznej. Personel lekarski stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc czynnie w zjazdach i sympozjach naukowych. Współpracujemy z Instytutem Neurologii i Psychiatrii w Warszawie, gdzie w ramach Narodowego Rejestru Udarów uczestniczymy w kolejnej edycji zbierania danych epidemiologicznych.

e-mail: neurologia@szpitalstaszow.pl

• Kierownik: lek. Edyta Rosińska tel.: 15 864 85 61