Przejdź do treści
KOMED
Unia Europejska - flaga
Otwórz okno modalne
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących

Ranking Szpitali 2017

Szpital w Staszowie na drugim miejsce w województwie świętokrzyskim!

Tegoroczna XIV edycja rankingu Bezpieczny Szpital przebiegała pod hasłem „Bezpieczeństwo, jakość, innowacje”. Najlepszy w województwie świętokrzyskim okazał się Szpital Specjalistyczny Świętego Łukasza w Końskich, na drugim miejscu znalazł się szpital ze Staszowa.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia na zlecenie Rzeczpospolitej już po raz czternasty zorganizowało ranking „Bezpieczny szpital”. Jego celem jest dokonanie całościowej oceny funkcjonowania lecznic pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa opieki medycznej. W roku 2017 do wzięcia udziału zaproszono 1050 szpitali. Do rankingu przystąpiły 204 szpitale. Placówki te dysponują ponad 40 procentami bazy łóżkowej w Polsce, leczono w nich prawie 60 procent pacjentów w Polsce.

Szpital Specjalistyczny Świętego Łukasza w Końskich po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim, a w ogólnopolskim rankingu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych uplasował się na 32 miejscu. Znakomite 39. miejsce w Polsce zajął szpital w Staszowie, który mimo tegorocznego głośnego konfliktu dyrekcji z pielęgniarkami został oceniony bardzo dobrze. Inna szpitale z naszego województwa zajęły następujące miejsca: 51. – Szpital w Starachowicach, 62. – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Świętego Rafała w Czerwonej Górze, 81. – Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, a na 87. miejscu uplasował się Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu.

www.echodnia.eu

Zobacz: galeria na rankingszpitali.com.pl

Ranking Szpitali 2017 - II miejsce w województwie świętokrzyskim - Szpital Specjalistyczny w StaszowieRanking Szpitali 2017 - Laureat w kategorii Szpitale zabiegowe wielospecjalistyczne i onkologiczne - Szpital Specjalistyczny w Staszowie

Ranking Szpitali 2017 - 1
Ranking Szpitali 2017 - 2
Ranking Szpitali 2017 - 3
Ranking Szpitali 2017 - 4
Ranking Szpitali 2017 - 5