Przejdź do treści
KOMED
Unia Europejska - flaga
Otwórz okno modalne
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących

Mikołaj Z Fundacją Wspomagania Oświaty w Połańcu

Dzięki zaangażowaniu i pomocy Fundacji Wspomagania Oświaty w Połańcu w dniu 15.12.2017r. zorganizowane zostało przedstawienie pt.: „Córka króla Zimlandii” dla dzieci przebywających w Szpitalu.

Przedstawienie zostało wystawione przez aktorów z krakowskiego Teatru Za Jeden Uśmiech. Była to świąteczna opowieść o córce króla – Zimlince, która całe dnie spędza na psotach i terroryzowała dwór coraz to nowymi zachciankami. Była przekonana, że jako królewna może dokuczać innym i powinna dostać wszystko, czego zechce. Kiedy dziewczynka napisała niegrzeczny list do świętego Mikołaja z listą żądań, miarka przebiera się.
Zamiast stosu prezentów dostała w podarunku rózgę, za pomocą której niechcący przemienia samą siebie w świnkę. Aby wrócić do dawnej postaci, mała królewna musiała zastanowić się nad swoim postępowaniem i przeprosić wszystkich, których skrzywdziła. Kiedy Zimlince udało się tego dokonać, przybył sam Mikołaj i zdjął z dziewczynki czar.

Na koniec przedstawienia Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom upominki. Mali Pacjenci mieli również możliwość wspólnej fotografii z Mikołajem.
Na koniec Dyrektor SPZZOZ w Staszowie podziękował aktorom i Fundacji Wspomagania Oświaty w Połańcu podkreślając, iż tworzą ją ludzie dobrej woli przepełnieni pasją, empatią bez których wkładu taki dzień nie byłby możliwy. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu przedsięwzięciu dało się zrekompensować Małym Pacjentom troski związane z chorobą i wywołać wiele radości i uśmiechów na twarzach Naszych Maluchów.

Zobacz: Galeria