Unia Europejska - flaga
Otwórz okno modalne

5 maja Światowy Dzień Higieny Rąk

5 maja - Dzień Higieny RąkTrwający już 10 lat program „Higiena rąk to bezpieczna opieka” nadal się rozwija. Polska przystąpiła do tego programu w 2013 roku. Istotą całej akcji jest fakt, iż tak prosta czynność jak mycie i dezynfekcja rąk istotnie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa opieki nad pacjentami. Personel szpitala, pacjenci, a nawet odwiedzający mogą być przenosicielami chorobotwórczych drobnoustrojów na swoich rękach. Wyniki badań naukowych dowodzą, że ponad połowy zakażeń szpitalnych można by uniknąć gdyby procedura higieny rąk była przestrzegana przez personel medyczny.

SPZZOZ w Staszowie będąc uczestnikiem programu od 2013r. wspiera inicjatywę i pomaga reklamować Światowy Dzień Higieny Rąk. Personel medyczny szpitala propaguje kampanię WHO w Polsce: „Higiena rąk to bezpieczna opieka".

Na tablicy informacyjnej w hollu głównym szpitala oraz we wszystkich oddziałach umieszczone zostały plakaty informacyjne dotyczące ogłoszonego przez WHO  Światowego Dnia Higieny Rąk. Zamieszczając w szpitalu plakaty pomagamy zwiększyć globalną świadomość w zakresie zapewnienia i promowania bezpiecznej opieki, na którą zasługują nasi pacjenci.

W naszym szpitalu doskonale wiemy, że właściwa higiena rąk praktykowana we właściwym momencie ratuje życie.

Zobacz film promujący higienę rąk: https://www.youtube.com/watch?v=RcDx5SA8xF8

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi:
Bezpieczeństwo Zaczyna się Tutaj
5 momentów higieny rąkRatuj życie - Dezynfekuj Ręce