Przejdź do treści
KOMED
Unia Europejska - flaga
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących
SZPITAL AKREDYTOWANY PRZEZ MINISTRA ZDROWIA
certyfikat jakości iso Federacja szpitali szpital przyjazny kombatantomkontakt

WSPARCIE SZPITALI WE WDRAŻANIU STANDARDÓW JAKOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA OPIEKI

W dniach 8-9 luty 2018 w SPZZOZ w Staszowie odbyło się szkolenie nt. bezpieczeństwa opieki, organizacji i wdrożenia systemu zgłaszania i analizowania zdarzeń niepożądanych.

Szkolenie jest składową projektu, w którym uczestniczy Szpital, "Wsparcie szpitali we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki" w części " Zarządzanie Bezpieczeństwem Opieki" realizowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Wykładowcami na szkoleniu byli dr n. med. Janusz Pokorski z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz mgr Magdalena Horodeńska z Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W szkoleniu wzięło udział 40 pracowników szpitala. Celami projektu jest poprawa jakości i bezpieczeństwa opieki w podmiotach leczniczych, które świadczą szpitalne usługi medyczne poprzez wdrożenie programu akredytacyjnego, zwiększenie liczby pacjentów uzyskujących dostęp do skuteczniejszego leczenia oraz usług szpitalnych o wyższej jakości oraz budowanie kultury bezpieczeństwa pacjenta w środowisku opieki zdrowotnej.

Zobacz: galeria