Przejdź do treści
KOMED
Unia Europejska - flaga
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących
SZPITAL AKREDYTOWANY PRZEZ MINISTRA ZDROWIA
certyfikat jakości iso Federacja szpitali szpital przyjazny kombatantomkontakt

Uroczyste przekazanie nowego ambulansu typu C

W dniu 04.01.2018 w SPZZOZ w Staszowie miało miejsce uroczyste przekazanie nowego ambulansu typu C. Witając gości Dyrektor SPZZOZ w Staszowie podkreślił jak olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa ma wymiana wyeksploatowanych ambulansów.

Rocznie zespoły staszowskiego ratownictwa medycznego wykonują ponad 6 tys. wyjazdów systemowych. W związku z tym zarówno sprzęt medyczny jak i tabor samochodowy staje się bardzo wyeksploatowany i traci swą żywotność. Nowy ambulans pozwoli zastąpić wysłużoną już karetkę pogotowia z przebiegiem ponad 500 tys. km. Wiemy, że realizując zadania z zakresu ratownictwa musimy posiadać w pełni sprawne, dyspozycyjne oraz odpowiednio wyposażone ambulanse będące gwarancją niezawodności oraz niesienia szybkiej pomocy potrzebującym. Także nasi ratownicy by móc skupić się na chorym i warunkach drogowych, muszą polegać na sprawnej karetce. Dobrem najwyższym jest dobro i bezpieczeństwo pacjenta a karetki systemowe to jedne z najważniejszych pojazdów służących ratowaniu ludzkiego życia w momentach nagłych i nie można tego zbagatelizować. Powinny być one zawsze w pełnej gotowości i sprawności, a ich wyposażenie powinno być na jak najwyższym poziomie.

Na ręce dyrektora SPZZOZ Pawła Wojtasika oraz Kierownika Działu Ratownictwa Medycznego Artura Fijałkowskiego został przekazany symboliczny klucz do karetki. Personel Działu Ratownictwa Medycznego otrzymał również modułowe kamizelki taktyczne zasponsorowane przez MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o.

Przekazana dziś ambulans typu C to pierwsza karetka w całości wyprodukowana w Polsce na bazie zabudowy samochodu marki MAN. Została wyposażona w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt min.: defibrylator, przenośne urządzenie przeznaczone do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, plecaki ratownicze, torby medyczne, krzesełko transportowe płozowe. Zakup ambulansu nie byłby możliwy gdyby nie pomoc finansowa ze strony Wojewody Świętokrzyskiego. Wartość ambulansu to 529 821,00 zł z czego dotacja celowa ze środków budżetu państwa wynosiła 450 000,00 zł.

Zobacz: galeria