Próbny alarm w staszowskim szpitalu

W dniu 29 października br., Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie, przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Staszowie przeprowadził ćwiczebną ewakuację, tym razem na terenie Bloku Operacyjnego. Do celów ćwiczeń założono wystąpienie pożaru w magazynie bielizny.

Po uruchomieniu się centralnej sygnalizacji pożarowej oraz po potwierdzeniu przez personel wystąpienia pożaru i powiadomieniu dyrekcji szpitala, zostały uruchomione jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Przybyłe na miejsce służby, ewakuowały personel oraz trzech pacjentów z sal operacyjnych i dwóch z sali wybudzeniowej.
Celem ćwiczeń było wprowadzenie i utrwalenie właściwych zachowań  i nawyków, doskonalenie  podejmowania decyzji oraz współdziałania personelu w sytuacjach zagrożenia i konieczności przeprowadzenia ewakuacji. Ćwiczenia miały także na celu wyeliminowanie ewentualnych usterek organizacyjno–technicznych jakie mogłyby zaistnieć w czasie prowadzenia akcji ratowniczej.  Podobne akcje ewakuacyjne staszowski szpital przeprowadza każdego roku, co wynika zarówno z przepisów prawa o ochronie przeciwpożarowej i standardów akredytacyjnych, jak również w celu doskonalenia procedur obowiązujących  w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Źródło:

www.staszowski.eu