Przejdź do treści
KOMED
Unia Europejska - flaga
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących
SZPITAL AKREDYTOWANY PRZEZ MINISTRA ZDROWIA
certyfikat jakości iso Federacja szpitali szpital przyjazny kombatantomkontakt

Nowy sprzęt medyczny dla szpitala w Staszowie. Jego wartość to około 30 tysięcy złotych

W poniedziałek, 12 lutego uroczyście przekazano szpitalowi w Staszowie dwa cenne urządzenia, za kwotę 30 tysięcy złotych. Zakupiony sprzęt pomoże w diagnozie szeregu dolegliwości związanych z układem żywieniowym na podstawie informacji o... zawartości wodoru w wydychanym powietrzu, a także w pobieraniu krwi.

Jednym z urządzeń jest bezkontaktowy iluminator naczyniowy. To bezpieczne, przenośne i podręczne urządzenie umożliwiające zlokalizowanie żył powierzchniowych poprzez podświetlenie ich pozycji na skórze.Każdy pobyt na oddziale wiąże się z pobraniem krwi do badań lub założeniem wenflonu, natomiast ta technologia pozwala wykonać nakłucie u pacjentów z bardzo trudnymi warunkami żylnym oszczędzając tym samym niepotrzebny stres i uczucie dyskomfortu. 

Drugim urządzeniem jest aparatu do testów wodorowych, który pozwoli diagnozować szereg dolegliwości związanych z układem żywieniowym na podstawie informacji o... zawartości wodoru w wydychanym powietrzu.

Podczas spotkania ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznego w staszowskim szpitalu doktor Andrzej Janik, omówił zasady działania przekazanej aparatury, a także podkreślił znaczenie sprzętu w polepszeniu standardu i jakości leczenia pacjentów.

Zakup sprzętu, o wartości 30 tysięcy złotych został sfinansowany z dotacji celowej ,,Enea Elektrownia Połaniec” za pośrednictwem Fundacji Wspomagania Oświaty w Połańcu.

Podczas uroczystego przekazania sprzętu obecny był prezes zarządu ,,Enea Elektrownia Połaniec” Lech Żak, który zapowiedział dalszą pomoc przy zakupie sprzętu medycznego dla staszowskiego szpitala.

Źródło: www.echodnia.eu

    Nowy sprzęt medyczny dla szpitala w Staszowie. Jego wartość to około 30 tysięcy złotych - 1
    Nowy sprzęt medyczny dla szpitala w Staszowie. Jego wartość to około 30 tysięcy złotych - 2
    Nowy sprzęt medyczny dla szpitala w Staszowie. Jego wartość to około 30 tysięcy złotych - 3