Przejdź do treści
KOMED
Unia Europejska - flaga
Otwórz okno modalne
Powiększ tekst: A A Awersja dla niedowidzących
SZPITAL AKREDYTOWANY PRZEZ MINISTRA ZDROWIA
certyfikat jakości iso Federacja szpitali szpital przyjazny kombatantomkontakt

Inwestycje w bezpieczeństwo. Nowa anestezjologia i oddział ratunkowy

Właśnie oddano do użytku nowy oddział anestezjologii oraz rozbudowany SOR staszowskiego szpitala. Inwestycje kosztowały w sumie ponad 25 milionów złotych.

Pacjentka - po zawale. Nie wybudziła się po reanimacji. Oddycha za nią respirator… Do tej pory staszowski szpital miał cztery miejsca dla pacjentów w takim stanie. Choć zapotrzebowanie było dużo większe...

Na oddział anestezjologii i intensywnej terapii, trafiają pacjenci w najcięższym stanie. - Zdarza się często, że musimy korzystać z oddziałów w okolicznych szpitalach. Albo pacjenci zostają w oddziałach macierzystych, a my użyczamy sprzętu – opowiada Tomasz Nowak, anestezjolog ze staszowskiego szpitala.

To ma się już wkrótce zmienić. Stary, czterołóżkowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej zastąpi nowoczesny oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Właśnie oddany do użytku. – Będzie tu 9 miejsc, więc bardzo poprawi to bezpieczeństwo pacjentów w szpitalu – zapewnia Paweł Wojtasik, dyrektor szpitala w Staszowie.

Drugą inwestycją była rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ją także właśnie zakończono.

SOR już teraz zacznie służyć mieszkańcom. Oddział anestezjologii - pod koniec miesiąca. Wcześniej pracowników szpitala czeka szkolenie z obsługi nowoczesnego sprzętu. Bo oddział wyposażono w nowe respiratory, pompy, kardiomonitory i USG. To będzie jeden z najlepiej wyposażonych oddziałów anestezjologii w regionie.

Wartość wszystkich wykonanych prac i nowego sprzętu, to ponad 25 milionów złotych. Większość pieniędzy pochodzi z rządowej dotacji. - Udało się zainwestować tak duże środki w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu staszowskiego – podkreśla poseł Anna Krupka. - To troska o bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców – dodaje Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

W tym roku na ochronę zdrowia w naszym kraju wydano 103 miliardy złotych. To rekordowa kwota – jeszcze nigdy służba zdrowia nie była tak finansowana.

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Karolinę Ziewiecką.

Źródło: kielce.tvp.pl